X-Parts  |  Nyheter  |  Teknisk info  |  Kundgalleri  |  Manualer  |  Om X-Parts  | 
Din kundvagn
Inga produkter ligger i kundvagnen.
Pris: 0kr
Innehåll
Din kundvagn är tom!
Sök produkt

Sök på nummer utan streck och mellanslag

Produkter

produkt

Generator Penta 100A

Generator Penta 100A

Voltage 12
Amperage 100
Volvo Penta
Dubbelisolerad

inkoppling

Alternativ:
28-2865 70A Version
ALT14302 90A version
ALT40196 Delco 1 wire version
24 Volt: 48-1758 / LE8422

NANNI DIESEL NK2.45ECO - Kubota 7.3KW
NANNI DIESEL NK2.50HE - Kubota 10.3KW
NANNI DIESEL NK3.100HE - Kubota 21.3KW
NANNI DIESEL NK3.75HE - Kubota 15.4KW
NANNI DIESEL NK4.150HE - Kubota 27.6KW
NANNI DIESEL NK4.200HE - Kubota 31.0KW
NANNI DIESEL NK4.220HE - Kubota 36.8KW
NANNI DIESEL NK5.250TDI - Kubota 62.6KW
NANNI DIESEL NK5.280HE - Kubota 45.6KW
VOLVO PENTA KAD32P 1997- 125KW 4 Cyl.
VOLVO PENTA KAD44P EDC 1997- 191KW 6 Cyl.
VOLVO PENTA MD2010 1993- 7.5KW 2 Cyl.
VOLVO PENTA MD2020 1993- 13.8KW 3 Cyl.
VOLVO PENTA MD2030 1993- 20.9KW 3 Cyl.
VOLVO PENTA MD2040 1993- 29.1KW 3 Cyl.
VOLVO PENTA TAMD22P - 77KW 4 Cyl.
VOLVO PENTA TMD22P 1997- 57KW 4 Cyl.
Md7a

2541191B
2541663
4087
518039
872019
8EL737212-001
A13N147M
A13N186M
A13N1M
A13N259
CA1192IR
LRA01246
RNLA13N147M
28-0534
050-098
102341
110127
11201723
12411N
2102341
2518039
2541451
28-0534
28-0683
28-0910
28-1952
28-2789
28-2865
2927120
3293
38031464
38032603
4726
500101352
500109602
510-818
70229002
70229102
70229402
70229602
70229612
70229702
70229802
70230002
70230102
70230202
70230302
70230402
841762
841765
858838
858839
872019
8720195
8722357
9AR2712
9AR2712F
9AR2712P
9AR2740P
A13N147
A13N147M
A13N148M
A13N186M
A13N1M
A13N234
A13N259
A13N2M
A13N66M
AAK1375
ALT14051
ALT33001
CA1192IR
CA743IR
DRA0405
LRA01179
LRA01192
LRA01442
LRA01622
LRA01656
111397
LUCAS LRA01442
LUCAS LRA1442
MISCELLANEOUS 70230402
VALEO 2518039
VALEO 2541191
VALEO 2541451
VALEO 2541827
VALEO 2927120
VALEO 436378
VALEO 436638
VALEO 436676
VALEO 439067
VALEO 439181
VALEO 439185
VALEO 510803
VALEO 510816
VALEO 510818
VALEO 510819
VALEO 518039
VALEO 9AR2712P
VALEO 9AR2738P
VALEO 9AR2740P
VALEO 9AR2741P
VALEO A13N147M
VALEO A13N148M
VALEO A13N149M
VALEO A13N186M
VALEO A13N1M
VALEO A13N234
VALEO A13N259
VALEO A13N285
VALEO A13N2M
VOLVO 38031464
VOLVO 38032603
VOLVO 841762
VOLVO 841765
VOLVO 858838
VOLVO 858839
VOLVO 8720195
VOLVO 8722357
113382
IA1450
0120400778
0120489779
110127
12411N
13068N
2518039
2541191
2541663
282865
2927120
436378
436638
436676
439067
439181
439185
510819
518039
541451
541663
541827
5623SP
66021151M
70229402
70229502
70229702
815019055
841765
858838
8EL737212001
90203546
90214507
933623
9AR2738P
A13N147M
A13N148M
A13N149M
A13N186M
A13N1M
A13N234
A13N259
A13N259M
A13N285
A13N2M
A13N35M
CA1192IR
DRA3623
HCA1192IR
KTR1630038110
LRA01246
LRA01656
MA910

873770.
Lager:
Art.nr: 28-2865_100A
Vikt: 4.5 kg

Kunder som köpte denna produkt köpte även:

Startmotor BMW MC Startmotor BMW MC
1 225kr
Inställningar
Swedish  English 
Priser visas Inkl. moms
Aktuellt just nu
1963-1984, 10SI 70A -... 12V, original monterad på dem flesta GM bilar 63-84...
1 297kr
1963-1984, Kromad one... 12V, Passar på dem flesta GM bilar 63-84 100A
1 469kr
Ford 1951-1959 alla,1... 12V 75A, växelström i likströms utförande
4 120kr
Mopar 78A Mopar generator 1970-1987 ...
1 950kr
2 450kr 
Generator Penta 100A Generator Penta 100A
2 030kr
Startmotor MF 6 Volt Startmotor MF 6 Volt
4 270kr
Populärt / Nytt
1963-1984, Kromad one... 12V, Passar på dem flesta GM bilar 63-84 100A
1 469kr
GM 1953-1964, 12V 75A 12V 75A, växelström i likströms utförande
3 960kr
Hitachi 153&168 kuggk... 160 Foot-pound *stark* OBS. alla small block & big ...
1 485kr
Startmotor Polaris Startmotor Polaris
931kr
1963-1984 105A GM CS130
1 630kr
Startmotor Lombardini... Startmotor Lombardini 29mm Drev
1 574kr
1963-1984, 10SI 70A -... 12V, original monterad på dem flesta GM bilar 63-84...
1 297kr
Generator Penta 100A Generator Penta 100A
2 030kr
Startmotor Penta Startmotor Penta
1 994kr
GM diesel 6,2 & 6,5 Chevrolet diesel 6.2 & 6.5. Växlad startmotor
2 040kr
Torqq Starter Pontiac... Pontiac/Olds 64-77 350/389/400/455 200 foot-pound *...
2 260kr
Mopar 78A Mopar generator 1970-1987 ...
1 170kr
1 370kr 
Hitachi 153&168 kuggk... 200 Foot-pound *starkast*
1 782kr
Reklam
Copyright © Jacobsson Parts AB / X-Parts